Reference

Pod každým jménem najdete názory i vyjádření bývalých studentů k našim floristickým kurzům. Jejich recenze a dalších  více než 80 hodnocení najdete přímo na  Facebooku.

Právě jsem absolvovala 14 dní rekvalifikační kurz u paní Steinové a musím říct, že byl opravdu skvělý. Umíme spoustu věcí, máme mnoho znalostí a lektorka byla úžasná. Měla s námi trpělivost, předala nám spoustu zkušeností z její praxe a ukázala až neuvěřitelné kouzlení s květinami.

Takže za mě: moc děkuji paní Steinová a přeji hodně pohody a osobních i pracovních úspěchů. Pro mě to bylo úžasných 14 dní, i když náročných a plných úkolů, ale nesmírně mně to posunulo dál…

Jestli jsem dosud měla květiny ráda, tak teď jsem se do nich přímo zamilovala . A za to můžete Vy, paní Renatko, a Váš floristický kurz – chci Vám proto ještě jednou moc poděkovat za krásné 2 týdny strávené pod Vaším vedením. Váš přístup je velice lidský, zároveň však vysoce profesionální, k tomu prodchnutý příjemnou energií, radostí a zábavou. Usínám a budím se s představami o tvoření a věřím, že svoje nadšení a získané znalosti a dovednosti brzo někde uplatním . Zároveň se vracím k původní roli ženy ve společnosti a stává se ze mne sběračka – všeho možného (v lese, na poli, na loukách), co se dá ve floristice uplatnit .
Mějte se krásně a třeba opět někdy na viděnou.

Kurz, který jsem absolvovala u Renaty, mi dal víc než škola, která je v oboru. Pochopila jsem, že práce s květinami je nádherná. Kurz mě naučil používat ve velké míře vlastní fantazii. Jsem moc ráda že jsem kurz absolvovala.

Myslím si jen jednu jedinou věc. Tohle je člověk, který mě přiměl přejít z profese, kterou jsem hodně milovala úplně na jiný level. Našla jsem se po 20 letech na místě kde mám asi být. Svým profesionálním přístupem k výuce a precisnosti naučit do detailu, jsem asi tam, kde jsem si přála vždy být. Mám už skoro 2 roky studio a začínám růst. Dnes mě osobně poctila svou návštěvou. Je to asi vždy to nejhezčí, co může být. Zlepšovat se musí každý z nás. Jediné moto pro mě je to, že tento směr je pro mě prospěšný stejně jako zdravotnictví. Pomáhám lidem, starám se o ně. Teď jsou to sice květiny, ale je to úplně stejné a správně. Mluvte s nimi a ony budou naslouchat vám. Věřte mi, fakt to umí. Pěkný večer. Flower is my love forever!!!!!!!

Kurz a výuka u Renaty je naprosto perfektní. Skvělá příprava pro podnikání v oboru. Díky Světlana

Kurzy mě moc bavily. Bylo tam skvělé vedení, zábava a dozvěděli jsme se mnoho užitečných rad. Ráda bych tímto poděkovala paní Renatě Steinové za odborné vedení. Děkuji moc.
Vřele doporučuji.

Nejlepší kurzy v celé ČR…k jiné bych nikdy nešla…profesionalita, lidský přístup, spousta rad a nápadů…pokud mohu doporučit: Dámy, jen k paní Steinové!!!!

Skvěle vedené kurzy, zábavná a profesionální výuka!
Doporučuji!!!

Floristický kurz Renatky Steinové je naprosto úžasný zážitek. 14 dní provoněných nejen vůní květin, ale i skvělou atmosférou.

Renatka je opravdu Mistr ve svém oboru a umí svůj dar předávat ve svých kurzech dál.

V každé větě z Renaty mluví neuvěřitelná zkušenost, kterou chce dál předat. Což je skvělé.
Dělá svou práci s láskou a dělá jí víc než dobře.
Její kurzy rozhodně doporučuji . Pro každou ženu je kurz přínosem.

Kurz jsem navštívila již před delší dobou a byl výborný. Doporučuji všem kdo se chce zdokonalit a naučit nové věci…ráda přijdu zase…

Na kurzu u paní Renatky jsem byla před 3 roky,když jsem otvírala svůj obchůdek,o floristice jsem skoro nic nevěděla a měla jsem strach jak vše v obchodě s květinami zvládnu,ale po profesionálnim přístupu p.Renatky vše dobře dopadlo, hodně moc nás toho naučila,dala plno užitečných rad a taky se sešla dobrá parta.Díky moc za vše paní Renatce a všem doporučuji její kurzy.Prostě supr. :.-)

Náš florista Tomáš Novotný který u nás pracuje, je vždy velmi spokojen a těší se na nové zážitky…

Bylo mi potěšením být studentem u této skvělé profesorky.Už druhým rokem provozují květinové studio a celkem obstojně si vedu. Díky za všechno, Reni! !!

Velice profesionálně vedený kurz, vše perfektně připraveno a vysvětleno, příjemná a přátelská atmosféra celého kurzu – všem vřele doporučuji něčím tak nádherným projít, i když třeba jen sama pro sebe.

Je to krásná, voňavá práce s kytičkami, člověk zapomene na zbytečné starosti a naučí se usmívat nejen navenek, ale i uvnitř – srdcem. Naučíte se vytvořit něco nádherného, z čeho máte radost, aniž jste vůbec tušili, že to umíte.

A pak každá vaše snaha něco hezkého vytvořit a někoho jen tak obdarovat je odměněna radostí a úsměvem – a to za to stojí.

Renato, za všechno moc děkuji, bylo to nejhezčích 14dní, které jsem prožila.

Floristicke kurzy od Renatky Steinovej mi zmenili zivot. Za prve tym, ze je moznost absolvovat kurz, vdaka ktoremu som sa stala floristkou na papieri, cize som spravila skusku, ktora je akreditovana ministerstvom a tento status florista plati v celej EU. Za druhe, som mohla spoznat Renatu osobne, nebyt jej povahy a pristupu, kurz by som si tak neuzila. Renatka je profesional, ktory je v biznise dlho a vsetko co uci, si na sebe vyskusala. Kurzy odporucam vsetkym co chcu pracovat vo floristickom odvetvy, alebo takym, co radi robia kreativne veci a maju to ako relax. Renatka robis to na Jednicku 👍👍👍💕

Již po druhé jsem měla tu čest se zúčastnit floristického kurzu pod vedením paní mistr floristy Renatky .. tentokrát na téma svatební květiny. Ráda bych tímto vyjádřila svou naprostou spokojenost. Vřele doporučuji!

Kurzy u Renaty jsou super, poučné a velice krativní. Renata je úžasný človíček který o tom něco ví a předává své zkušenosti dalším. Renčo děkuji mockrát už se těším na další kurz Káťa

Ak ešte váhate, či sa na kurz prihlásiť, tak neváhajte. Vrele doporučujem! Asi nie ste človek, ktorý nemá o kvetoch ani páru, ale chcete sa zdokonaliť a naučiť aj niečo nové. Na kurz sa prihlasujú aj ľudia, ktorí sa chcú odreagovať od všedných starostí. Niekto možno dostane darčekový poukaz a ide sa s kvietkami len pohrať. Takýmto, medzi ktorých sa radím aj ja, sa možno kytice hneď na prvýkrát nepodaria. Renatka nás ich ale naučila viazať a predviedla nám svoje umenie, ktoré jej môžeme len závidieť. Po absolvovaní tohoto kurzu by som sa neváhala venovať floristike naplno, tak, ako to robí niekoľko mojich „spolužiačok“, ale môj život sa uberá momentálne iným smerom. Kedykoľvek v budúcnosti sa však môžem k floristike vrátiť. Ďakujem Renatka!

Chtěla bych ještě jednou od � poděkovat paní Renátce za krásně připravený Rekvalifikační kurz v Brně. Moc jsem si to užila, neuvěřitelně mě kurz posunul. Bylo to milé, úžasné, profesionální, lidské. Přeji hodně štěstí a fajn party lidí na kurzech, jako jsme se sešli my v Brně. Děkuji za vše. Ida

Moc všem doporučuji tyto floristicke kurzy. Účastnila jsem se kurzů pod vedením úžasné ženy, majitelky Renaty. Moc děkuji za perfektní přístup, předání zkušeností a zároveň i zážitků během jejího života. Každý den byl jedinečný, pro mne prostě úžasný �� už se těším až budu moct zase na nějaký kurz dorazit � bylo to kouzelné….

Od roku 2007 pořádáme rekvalifikační kurzy a  spolupracujeme téměř se všemi úřady práce v republice.

Reference na naše vzdělávací zařízení získáte přímo na Vašem ÚP- oddělení rekvalifikací.

O našem vzdělávacím zařízení si můžete přečíst i v odborném floristickém časopise Profiflorista, kde vyšlo o nás několik článků.

číslo 2012/1, 2014/Svatební speciál

Tvorba našich úspěšných absolventů: Jitka Barborková, Laďka Švábenská, Adéla Bíbrová, Michaela Vysocká, Jarda Škrábana, Eva Křesťanová, Anna Říčánková, Mirka Horákovská

Absolventi našich kurzů v praxi, jejich úspěchy, podnikání

Bývalým absolventům našich kurzů nabízíme zdarma možnost propagace a reklamy na našich stránkách i na našem Facebooku.

V případě zájmu o propagaci stačí zaslat jméno, název webových stránek, Váš kontakt na Facebooku, nebo kontaktní údaj, který si přejete zveřejnit, popis činnosti a několik fotografií Vaší tvorby. Vše bude uveřejněno v menu Absolventi v praxi.

Pomáháme také s přípravou a mediální podporou při účasti na floristických soutěžích.

 • Aranžmány, Bratislava, Slovensko
 •  interiérové aranžérské služby, výroba a prodej
 • www.aranzmany.sk
 • Marion – svatební salón, Letohrad 
 • půjčovna svatebních šatů a svatební květinový servis
 • www.salon-marion.cz
 • Vila Austerlitz, svatby, Slavkov u Brna
 • pronájem sálu a kompletní svatební výzdoba
 • www.vilaausterlitz.cz
 • Fiorita, intertiérové dekorace, Praha
 • překrásné dekorace a výzdoby prostor, svatební kytice
 • www.fiorita.cz